Yandex.Metrica

Büyükşehir ailesine katılan personele “Etkili İletişim” eğitimi

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Belediye hizmetlerinde kalite ve verimin artırılması amacıyla geçmiş yıllarda tüm birimlerde uygulanan “Etkili İletişim” eğitimi, 30 Mart’ın ardından belde belediyeler ve özel idare gibi kurumlardan Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesine katılan personele de verildi.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi, personelinin verimliliğini arttırmak, vatandaş ile belediye arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği eğitimleri tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda 30 Mart’ın ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesine, belde belediyeler ve özel idare gibi kurumlardan katılan personele, “Etkili İletişim” eğitimi verildi. North Point Otel’de düzenlenen eğitim, İzgören Akademi Eğitmeni Ece Üvey, Gökhan Okçu, Zeynep Ertürk ve Şehnaz Dereli tarafından gerçekleştirildi. Gün boyu süren programda, etkili iletişim teknikleri konusunda bilgiler aktaran eğitmenler, doğru iletişimin hayatı ne kadar kolaylaştıracağına dair örnekler sundu. İzgören Akademi Eğitmeni Ece Üvey, iletişimsizlik diye bir şey olmadığını vurgulayarak, iletişim kanallarını güçlendirmek için yapılması gerekenleri katılımcılara anlattı. İletişim engellerini anlatan Eğitmen Üvey, sorunların etkin dinleme ve empati becerisi kazandıkça çok daha kolay çözümlenebileceğini ifade etti. Olumsuz davranışlara yaklaşım konusunda yapılması gerekenleri sıralayan Üvey, hayata geçirilebilecek çözüm yolları üzerinde paylaşımlarda bulundu.

İletişim, verimliliği artırır

İletişimde ilk anahtarın algı olduğuna dikkati çeken Eğitmen Üvey, önyargılı olmanın iletişimi olumsuz etkileyeceğini aktararak, kurumları ileriye taşıyacak temel konuların başında bilgi paylaşımı ve açıklığın geleceğini ifade etti. Daha kaliteli iletişim kurabilmek için dinleme ve anlamanın önemi konusunda örnekler veren Üvey, “İş hayatında yapmamız ve yapmamamız gereken davranış biçimleri vardır. Yapmamız gereken etkili bir iletişimdir. Sadece iş yaşantısında da değil sosyal ve özel hayatımızda dinlemek, karşımızdaki kişiyi değerli hissettirmek adına da gereklidir” dedi. Büyükşehir ailesine katılan yeni personele etkili iletişimin yanında önümüzdeki günlerde takım çalışması eğitiminin de verileceği ifade edildi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
AquaCity Etkinlik 25.01 (3)
Ege Bölgesinin en büyük temalı yaşam projesi

Denizli için birçok ilkler barındıran, farklı konseptlere sahip etapları ve sosyal yaşamıyla bölgeye değer katacak olan Aqua City projesinde 25...

Kapat