Yandex.Metrica

Buca’da balkon tarımı başladı

Buca Belediyesi ilginç bir projeye daha imza attı. Belediye, tarımı balkonlarımıza taşıyacak olan ‘Balkon Bahçeciliği Uygulama Projesi’ ile Bucalıları evlerinde organik tarımla buluşturuyor.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Balkonlarda sadece çiçek yetiştiriciliğinin ötesinde organik olarak mevsimlik sebze ve meyve yetiştirilmesini sağlamak adına hayata geçirilen proje kapsamında, balkon tarımcılığına gönüllü olan vatandaşlara, eğitim verildi, roka ve maydonoz tohumu ile domates fidesi, saksı ve gübre dağıtıldı.

“TARIM HAYATIN KAYNAĞI”

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan projenin ilk ayağında, Forbes Sevgi Yolu’nda yaşayan gönüllü vatandaşlara, uygulamalı olarak balkon tarımcılığı eğitimi verildi. Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mine Pakkaner vatandaşlara, balkon tarımcılığının nasıl yapılacağını ve ev yapımı terkipler ile ilaçlama tekniklerini uygulamalı olarak anlattı. Toplum olarak tarımdan giderek uzaklaştığımızı belirten Pakkaner, “Tarım, hayatımızın kaynağıdır” dedi.

Gönüllü vatandaşlara projenin içeriği hakkında bilgiler veren Buca Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Deniz İlhan ise kentte yaşayan vatandaşların tarımla buluşmasını sağlamak ve üretime yönelik çalışmalarına destek vermek adına böyle bir proje başlattıkları söyledi. Çocuklara, yedikleri sebze ve meyvelerin nasıl yetiştiğini göstermek ve genç bireylere tarımın önemini erken yaşlarda anlatmayı da hedeflediklerini belirten İlhan, balkon tarımcılığını ilçede yaygınlaştıracaklarını dile getirdi.

Projenin tanıtımının ardından gönüllü vatandaşlara ücretsiz olarak, roka ve maydonoz tohumu ile domates fidesi, saksı ve gübre dağıtıldı.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
foto
EGE DENİZİ TATBİKATA HAZIR

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizkurdu 2015 Tatbikatı Deniz Ulaştırması için İşbirliği ve Rehberlik Faaliyetleri (DUİR), 13-18 Mayıs 2015 tarihlerinde Ege...

Kapat