Yandex.Metrica

Buca’da 1 Mayıs coşku ile kutladı

Buca Belediyesi işçileri, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı çoşku ile kutladı. Belediye hizmet binası önünde toplanan işçiler, sloganlar attı, halay çekti. İşçilerin 1 Mayıs coşkusuna ortak olan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Bize her gün 1 Mayıs” dedi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Buca’da 1 Mayıs coşkusu sabah saatlerinde başladı. Çevik 1 Meydanı’nda toplanan işçiler kortej eşliğinde belediye hizmet binası önüne yürüdü. İşçiler yürüyüş esnasında, sendikal mücadele önündeki engelleri kaldırarak yaklaşık bin teşoran işçinin sendikalı olmasını sağlayan Başkan Piriştina için sık sık ‘En büyük başkan Levent’, ‘Durma ilerle işçi seninle’ ve ‘Buca seninle gurur duyuyor’ sloganları attı. İşçilerin belediye hizmet binası önüne gelmesi ile 1 Mayıs coşkusu doruğa ulaştı. Uzun halay kuyrukları oluşturan işçiler 1 Mayıs’ı şölen havasında kutladı. DİSK’e bağlı sendikalar tarafından düzenlenen kutlama törenine sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler de destek verdi. Örgütlü mücadelenin önemine değinen DİSK Genel İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Taner Şanlı, sendikal mücadeleye verdiği desteklerden dolayı Başkan Levent Piriştina’ya tüm işçiler adına teşekkür etti.

SİZLERE GÖNLÜMÜZDE, KAPIMIZDA VE MEYDANLARIMIZDA AÇIKTIR

İşçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayan Başkan Piriştina sözlerine ‘Zafer direnen emekçinin olacak’ sloganı atarak başladı. Piriştina, “Yine güzel bir 1 Mayıs sabahında meydanlardayız. Bize nereyi açacaklar, nereyi kapatacaklar bilmiyorum ama nesef aldığımız sürece, biz burada olduğumuz sürece gönlümüzde, kapımızda, meydanlarımız da sizlere açık olacaktır. Her zaman bu meydanlar gerçek sahiplerinindir. Burada bulunan bu binalar, sokaklar onu yaratanlarındır. Bunu çok iyi bilmenizi istiyorum, bizler var oldukça sizlerle hep el ele, gönül gönüle olacağız. Artık işe, emeğe, sömürü yapanlara, onların söylediği yalanlara bizlerin sabrı kalmadı. Biz bu saten sonra söylenen laflarla değil, ortaya konan işlerle, gerçekten emeğe kim saygı duyuyorsa, onunla olacağız, onun yanında olacağız. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Sizlerin ortaya komuş olduğu bu emekler, bu mücadele, bizleri yani bu kenti bir yerlere getirecek.

Dolayısıyla bunun üzerinden prim yapmaya çalışmak, bu emeği sömürmeye çalışmak asla başarıya gitmeyecektir. Bugün sizin bu mücadelenizi, sizin emeğinizin, alın terinizin üzerinden siyaset yapmak isteyenler, yanıldıklarını bir kez daha göreceklerdir. Bu saten sonra bu topluğun bu tip laflara karnı toktur. Şunu özellikle belirtmek istiyorum, bizim emekle olan ilişkimiz, bizlerin emeğe olan saygısı, bizim bu sınıfla, kendi sınıfımızla birlikteliğimiz asla bir günle, bir bayramla sınırlı değildir. Biz her gün 1 Mayıs’tır” dedi.

İşçiler, konuşmasının ardından Başkan Piriştina’yı omuzları alarak ‘En büyük başkan bizim başkan’ sloganı attı. Daha sonra Piriştina, yol arkadaşlarım diye adlandırdığı işçiler ile birlikte halay çekti, 1 Mayıs coşkusuna ortak oldu.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
1430423246101
Kemal Kılıçdaroğlu ile çok fena dalga geçti!

Kadir Topbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, "'Hiçbir sorun kalmayacak, Türkiye'de aç insan kalmayacak' diyor. Allah Allah... Böyle bir...

Kapat