Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Boyner’den flaş iptal

Boyner Perakende, tahsisli sermaye artışının tamamlanması sonrasında, bağlı ortaklığı Ay Marka’da hisse satışıyla ilgili sürecin iptal edildiğini açıkladı

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Boyner Perakende 29 Nisan’da yaptığı açıklamada, daha önce stratejik alternatiflerin değerlendirme kararı alındığı AY Marka hisseleriyle ilgili değerlendirme sürecinin, BoynerPerakende’nin sermaye artışının SPK tarafından onaylanmasına kadar askıya alındığı açıklamıştı.

Şirket Cuma akşamı KAP’a yaptığı açıklamada ise sermaye artış sürecinin tamamlandığını belirterek “19 Haziran itibariyle tahsisli sermaye artışının tamamlanması sonrasında Ay Marka Mağazacılık’tan hisse satışıyla ilgili süreç iptal edilmiştir” denildi. Boyner Perakende, tahsislisermaye artışı yoluyla Katarlı yatırım şirketi Mayhoola’ya yüzde 30.7 hissesini 885 milyon liraya satmıştı.

CITI’YE ÖDEME GERÇEKLEŞTİ, BOYNER HOLDİNG KREDİ ALDI

Şirket KAP’a yaptığı diğer bir açıklamada da, Citi Venture Capital International’a bağlı Fennella Sarl’a yapacağı Beymen Mağazacılık Boyner Büyük Mağazacılık paylarının satın alma bedellerine ilişkin ödemeyi de gerçekleştirdiğini belirtti.

Boyner Holding tarafından KAP’a yapılan diğer bir açıklamaya göre de Holding, BoynerPerakende’nin yüzde 54.6′sına denk gelen 31.49 milyon TL nominal değerli hisseyi rehin vererek Katar merkezli Qatar National Bank’tan 5 yıl vadeli 400 milyon dolar kredi aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
iste-ak-parti-mhp-koalisyonundaki-en-buyuk-engel-1435021822
İşte AK Parti-MHP koalisyonundaki en büyük engel

AK Parti-MHP koalisyonu için yürütülen görüşmelerde önemli bir aşamaya gelinmesine rağmen, Bahçeli'nin tavrı neticeyi zorlaştırıyor.

Kapat