Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

BİR BABANIN İSYANI “ÇOCUKLARIM ÜŞÜYOR VE BANYO YAPAMIYOR”

Türkiye’de işsizlik oranı her geçen gün arttıkça intiharlar ve aile içi şiddetle ile birlikte boşanmalar durmaksızın devam etmekte. Bu işsizlik kervanına katılan ve 5 kişilik bir ailenin ferdi olan A.Korkmaz işsizliğin isyanını yapıyor. 2 haftadır evinin elektriği ve suyunun olmadığını belirten A. Korkmaz bu kış ayında çocuklarının soğuktan donduğunu ve soğukta ders yaptığını ve yattığını belirtti.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

AYDIN’ın Kuşadası İlçesinde yaşayan ve ev sahibi tarafından yaşam hakkının kısıtlandığını belirten A. Korkmaz isyanını Türkpostası Muhabirine açıkladı . Korkmaz yaptığı açıklamada “Ben Türkiye Cumhuriyetin vatandaşıyım, Suriyeli olsam emin olun bu kadar sorun yaşamam çünkü devlet Suriyelilere her daim destek çıkıyor. Acaba bende mi iltica etsem nasıl olur. 5 kişilik bir ailenin ferdi olmaktan nefret ediyorum. Evimin kirasını ödeyemediğim için ev sahibi oturduğum yerdeki kooperatife talimat vererek evimin elektriğini kestirdi. Su aboneliğini yaptıramadığım için ve yüz küsür lirayı bulamadığımdan dolayı oturduğumuz evin suyunu kaçak kullanmak zorunda kaldım. 3 çocuğumun okul masrafını karşılayamazken kazandığım üç beş kuruş ile evimizin sofrasını tamamlamaya çalıştım. Tamam suçluyum kabul ediyorum ama bu benim hatam değil Kuşadası’nda hayat 3 ay devam etmekte. Bu üç ay ise yaz ayı oluyor. Ondan sonra yaşam sönüyor” diyen A. Korkmaz göz yaşları içerisinde ailenin son durumunu anlatmaya çalıştı.

“ÇOCUKLARIM İKİ HAFTADIR BANYO YAPAMIYOR”

Yaşamın zor olduğunu belirten A.Korkmaz “şuan 3 çocuğum iki haftadır komşularının desteği ile su ihtiyacını karşılıyoruz ve banyo haricinde tüm su ihtiyacını alıyoruz. Lakin sadece hayat su ile bitmiyor kış ayında yorganın altında ders çalışmaya ve yine komşumuzun desteği ile şarjlı elektrikli lamba sayesinde ders yapmaya çalışıyorlar. Size bir şey sormak istiyorum sizin çocuğunuz böyle bir şekilde yaşam içinde yaşasa siz ne düşünürsünüz. Düşünmesi bile zor değil mi? İşte ben böyle bir işe yaramayan aile babasıyım. Kuşadası’nda iş vardı da ben mi çalışmıyorum” dedi.

“BÖBREĞİMİ SATILIĞA ÇIKARDIM”

Yaşamın zorluğunu kelime kelime döken A. Korkmaz “artık son olarak sağlıklı olan iki böbreğimden bir tanesini satmayı düşünüyorum. Çünkü başarılı ve çalışan çocuklarımın karanlıkta soğukta değil sıcacık odalarında lambaların altında derslerini çalışmalarını istiyorum. Onların başarısı benim en büyük mutluluğum ve sağlığım. Belki yaradan bize bu bedeni satalım diye vermedi lakin artık tek çıkar yolum bu” derken göz yaşlarını tutamayan A. Korkmaz isyanını bağıra bağıra anlattı. Devlet büyüklerinden ve Kuşadası’nın önde gelen büyüklerinden iş istediğini belirten isyankar baba “benim gibi çok işsiz vardır ve isyankar vardır lakin benim gibi isyan eden bir aile bile yoktur diye düşünüyorum” diyen aile babası Kuşadalı büyüklerinden iş ve destek beklediğini belirtiyor.

 

Haber : Türkpostası / Kuşadası

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
sondakikaa-608x342
İSTANBUL’DA KORKUTAN PATLATMA

İstanbul'da Bayrampaşa merkezli şiddetli bir patlama sesi duyuldu.

Kapat