Yandex.Metrica

Başkan Bakıcı’nın Engelliler Haftası Mesajı

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı 10- 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Yayınladığı mesajda “Engelliler Haftası’nın kutlamaların yapıldığı bir zaman dilimi değil, bir farkındalık süreci olarak algılanması gerektiğinin altını çizdi. Başkan Bakıcı; “Engelliler Haftası dolayısıyla bir kez daha şunu belirtmek isterim ki; bir toplumun, gelişmişlik düzeyini belirten göstergelerden bir tanesi de o toplumda engellilere verilen değerdir” dedi.

Sevgi ve farkındalık varsa engel yoktur

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, 10- 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda; “ Her birimiz bir engelli adayıyız. Öncelikle bu gerçeğin farkında olmalıyız. Farkında olmak demişken aslında engelli bireylerin toplumda yaşadığı sorunların temelinde hep “farkındalık” yatıyor. Bu yüzden Engelliler Haftası’nın en önemli amacı,  toplumda engelli bireyler konusunda bir farkındalık oluşturmaktır. Farkındalığın olduğu yerde engel yoktur. Çünkü farkındalık sevgiden doğar. Sevginin olduğu yerde hiçbir engel yoktur” dedi.

Yerel yönetimlerin en büyük işlevlerinden birinin bireylerin hayatına pozitif katkılar koymak olduğunu söyleyen Başkan Bakıcı; “ Yerel yönetimlerin en önemli işlevi o kentte yaşayan herkesin ihtiyaç ve sorunlarının farkında olarak, onlara çözüm üretmektir. Biz de bu çerçevede engelli vatandaşlarımız için planladığımız çalışmalarla bir taraftan yapılan fiziki düzenlemeler yaparak onların sosyal yaşam içerisinde daha aktif olmalarını sağlarken, diğer yandan da toplumda engelliler ile ilgili oluşturmayı hedeflediğimiz farkındalığı sağlam temeller üzerine oturtmaktır.  Engelli bireylerin sorunları sadece onlara bir şeyler bahşedilmesiyle çözülecek sorunlar değildir. Engelli bireylerin beklentileri onlara sadece iş, aş bağışlanması, rampa, asansör yapılması değil, onların hayatına farkındalık ile bakılmasıdır. Biz yerel yönetim olarak diyoruz ki; farkındalık ve sevgi olduğu sürece engel yoktur” dedi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
bbe69-zabita1
Zabıtadan seyyar satıcıya öldüresiye dayak!

İstanbul Vezneciler’de bir grup seyyar satıcı, zabıtalar tarafından öldüresiye dövüldü.

Kapat