”Basın çalışanlarına saldırı kabul edilemez”

”Basın çalışanlarına saldırı kabul edilemez”
  • Yayınlanma Tarihi: 28.05.2018
Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Misket Dikmen, Türkiye Cumhuriyeti 13. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Menderes İlçesi mitingi sırasında, bir grup izleyici tarafından haberi takip eden TRT çalışanlarına ve aracına yapılan saldırıyı kınadı.

Yayınlarında muhalefet liderlerine ve cumhurbaşkanı adaylarına yeterli zaman vermediği iddiası bulunan TRT’yi eleştirmeye her vatandaşın hakkı olduğunu belirten Misket Dikmen, kurumun sadece görevini yapmaya çalışan habercilerine yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu söyledi. Dikmen “Olaydan haberdar edilen Sayın Muharrem İnce de Kemalpaşa’da TRT çalışanlarının ekmek parası kazanmak için alanlarda bulunduğunu vurguladı” dedi.
Muharrem İnce’nin 27 Mayıs 2017, Pazar günü İzmir ilçelerinde miting gerçekleştirdiğini belirten Dikmen şunları söyledi:
“Menderes mitingi sırasında, bir grubun küfür ve hakaretlerle TRT çalışanları ve aracına fiziki saldırıda bulunduğunu üzüntüyle öğrendik. Yıllardır Seçim süreçlerinde çeşitli kazalar nedeniyle hayatını kaybeden, yaralanan bir çok meslektaşımız oldu. Gazeteciler seçim çalışmalarını izlemek için yani görevlerini yerine getirmek için miting alanlarında bulunuyor. Halkın eleştirme hakkı elbette var. Ancak  emekçiye saldırılması adeta linç girişiminde bulunulması kabul edilemez. İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak bu saldırıyı kınıyor meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.