Yandex.Metrica

Barınaklardan Hayvan Sahiplenmede Halkımız Bilinçleniyor

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Muğla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarına devam ediyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağında 2014 yılı boyunca toplam 329 sokak hayvanı sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuştu. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Koç yaptığı açıklamada, her yıl artarak devam eden sahiplendirme çalışmaları ile ilgili şunları söyledi; “Halkımızın barınaklara ilgisi giderek artıyor. Hayvan sahiplenme konusunda daha duyarlı davranıyor ve barınaklardan hayvan sahiplendirme artarak devam ediyor. Bazen büyük bir istekle alınan hayvanlar insanların hevesi geçtikten sonra sokağa ya da barınağa bırakılabiliyor. Hayvanların alıştığı ortamdan koparılıp tekrar sokağa atılması onlar için çok zor bir durum. Bu konuda halkımız artık daha bilinçli. Ama tekrarlamakta fayda görüyorum. Hayvanın sorumluluğunu almak konusunda kararlı olmadan lütfen hayvan sahiplenmeyiniz.”
Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü Hayvan Barınağı, sokak hayvanları için 7/24 çalışmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında 2014 yılı boyunca 845 sokak hayvanı kısırlaştırıldı. Ayrıca barınağa getirilen 1234 hayvan tedavi edilirken 1082 sokak hayvanı da kuduz hastalığına karşı aşılandı.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
ula göleti_2000x1335
Ula Göleti Çevresi Düzenleniyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Ula Göleti Çevre Düzenlemesi, Bisiklet ve Yaya Yolları projesinin yapımı için ihaleyi alan...

Kapat