Yandex.Metrica

Bakan: “Haşhahi değil, haşhaşlı çöreği biliriz”

CHP İzmir Milletvekili Adayı Murat Bakan, AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in İzmirlilerle ilgili yaptığı haşhaşi benzetmesine tepki göstererek, “Biz haşhaşi nedir bilmeyiz ama haşhaşlı çöreği iyi biliriz” dedi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İzmir Iğdırlılar Dernekleri Federasyonu, Ardahan Göle İlçesi Tahtakıran Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği, Tokat-Zile Karabalçık Köyü Derneği ve Tokat-Zile Temecük Köyü Derneği’nin Kaynaklar ve Sarnıç’ta düzenlediği pikniklere katılan Bakan, partisine 7 Haziran’da destek istedi. Tokat-Zile Temecük Köyü Derneği’nin pikniğinde yöreye has haşhaşlı çöreği tattıktan hemen sonra konuşma yapması istenen Bakan, AKP Milletvekili Cuma İçten’in tepki çeken sözlerini eleştirdi. İçten’in İzmirlileri tanımadığını, gerekli yanıtın 7 Haziran’da verileceğini belirten Bakan, “Biz haşhaşi nedir bilmeyiz ama, haşhaşlı çöreği iyi biliriz. İzmirliler, gereken yanıtı 7 Haziran’da verecektir” diye konuştu.

EHLİBEYT VURGUSU

İzmir Iğdırlılar Federasyonu’nun pikniğinde vatandaşların sevgi gösterisi ile karşılaşan Bakan, burada yaptığı konuşmada da konukların gönlünü fethetti.  Iğdırlıların ehlibeyt dostu olduğunu vurgulayan Bakan, “Iğdırlılar ehlibeyt nedir iyi bilir. Kerbela nedir iyi bilir. Sizler zulme karşı direnmiş insanlarsınız. Zulmün ne olduğunu çok iyi bilirsiniz. Gelin hep birlikte şu anda ülkede yaşanan zulme de bir son verelim” şeklinde konuştu. Bakan, piknik sırasında Tülay-Nihat Güler çiftinin 12 yıllık bekleyişin ardından doğan 6 yaşındaki kızları Nisanur Güler’in doğum gününe de katıldı. Bakan, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ile birlikte söylenen türkülere de eşlik etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
s542496
Başkan Kocaoğlu Urla’da çiftçilere “koyun ve keçi” dağıttı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yarımada’nın kalkınması için hazırlanan stratejik planın ilk projesini hayata geçirdi. Bölgedeki tarım ve hayvancılığın...

Kapat