Yandex.Metrica

Aydın’ın ilk Ruhsatlı Mezbahası Kuşadası’na

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Aydın ili sınırları içerisindeki Onay belgesi alabilecek kriterlere sahip ilk Mezbaha Kuşadası’nda hizmete giriyor.

Kuşadası Kirazlı köyü yolu üzerinde bulunan eski mezbaha binasına tadilat bakım onarım ve çevre düzenleme işlemleri tamamlandı. Yaklaşık bir ay süren çalışmalarla binanın onarım, boya badana ve çevresine beton-parke taşı döşeme işleri yapıldı. Kuşadası Belediyesi tarafından işletme hakkı özel bir firmaya tahsis edilen mezbahada, toplamda 12 personel çalışacak. Soğuk hava araçları ile Aydın genelinde ki taleplere cevap verebilecek kapasitede olacak.

Belediyeye ait olan Mezbahanın zaman içerisinde teknolojisinin eskidiğini, halk sağlığını olumsuz etkileyecek bir konuma geldiği için uzun süre kapalı kaldığını söyleyen Belediye Başkanı Özer Kayalı, “Mezbahanın uzun süredir kapalı olması sıkıntılar yaşanmasına neden oluyordu. Bu bölgede başka mezbaha olmadığı için kasaplarımız ciddi sıkıntı çekiyordu. Mezbahanın son sistem teknolojilerle donatılarak sorunların ortadan kalkması amacıyla yeni yatırımlar yapıldı. Mezbahada, hijyene özen gösterilecek, halk Sağlığı ve Gıda yönetmeliklerine uygun kesim yapılacak. Soğuk hava zinciri ile etleri kasaplara ulaştıracak modern bir Mezbaha kurulmuş; Böylece halk sağlığını tehdit edecek kaçak kesimlerin önüne geçilmiş oldu” dedi.

Mezbahanın Nisan ayının ilk haftasında açılacağı öğrenildi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
s270783
Dünyanın gözü İzmir’de olacak

İzmir, 3-4-5 Nisan tarihleri arasında Türk sporunun geleceği adına en önemli etkinliklerinden birine ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve...

Kapat