Yandex.Metrica

Avea artık Türk Telekom’un

Türk Telekom, İş Bankası ve iştiraklerinin Avea’daki yüzde 10’luk payını 875 milyon lira karşılığında satın almak için anlaştı.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Türk Telekom’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada “Şirketimiz, Türkiye İş Bankası, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları, Trakya Yatırım Holding, Anadolu Hayat Emeklilik, Efes Holding ve Anadolu Anonim Türk sigorta Şirketi ile ellerinde bulundurdukları, Avea’nın çıkarılmış sermayesinin yüzde yüzde 10.0035’lik kısmını temsil eden payları, 875 milyon liraya satın almak üzere pay devir sözleşmesi imzaladı” denildi.

Açıklamaya göre ödemeler Türk Lirası üzerinden gerçekleştirilecek ve toplam tutarın yüzde 6.3’ü Ocak 2017’ye kadar iki eşit taksitle, kalan yüzde 93.7’lik kısmı ise 2017 yılında başlayıp 2020 yılında bitecek şekilde yılda bir kez olmak üzere dört eşit taksitte ödenecek.

Türk Telekom onay süreçlerinin ardından, Avea hisselerinin tamamına sahip olacak. – Cumhuriyet

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
turist
YOLLAR KAPANDI TURİSTLER YAYA KALDI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Kapat