Yandex.Metrica

ALMANYA’DAN MUĞLA’YA DOSTLUK ELİ

Almanya Bremen Kentin Galatasaraylılar Derneği İle Muğla Galatasaraylılar Derneğinin düzenlemiş olduğu ortak proje büyük ilgi gördü.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Yaklaşık bir yıl önce başlayan büyük projenin temelleri bu gün Muğla’da sonlandırıldı. Bir tır dolusu yapılan yardım etkinliğinde Muğla Vali Yardımcısı, Ekrem Aylanç, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Galatasaraylılar Derneği Başkanı Erol Kapiz, Bremen Kenti Galatasaraylılar Derneği Başkanı Hasan Küsneci , Rektör Yardımcısı Bayram Akça törene katıldılar.

Tören büyük bir coşku ile yapılırken Galatasaray Ultra Aslan Taraftarı her zaman ki gibi yerlerinde ve sloganları ile ortamı coşturdular. Almanya’dan gelen bir tır dolusu yardım duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçları başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine gidecek olan tır büyük bir coşku ile açıldı. Açılışta Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün  yaptığı konuşmada “Bremen’den Muğla’ya el uzatması bence en önemli şey budur” derken, ayrıca Bremen Galatasaraylılar Derneği Başkanı Hasan Küsneci kardeşime çok teşekkür ediyorum” dedi.

fdgsdfgsdfgsfdg4sdfg

GÜMÜŞ ; SOSYAL PROJELİ BELEDİYEYİ ÖN PLANDA TUTTUK.

Etkinlikte imzası bulunan ve bu etkinliğin ev sahipliğini yapan bir diğer isim olan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş  yapmış olduğu konuşmada “ilçe belediyesi olarak sosyal projeli belediyeyi hep ön planda tuttuk. Bu güne kadar da sizlerle çok güzel projeler geliştirdik. İşte bu gün bu sosyal projelerden en güzellerinden bir tanesini sizlerle beraber paylaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Bremen Galatasaraylılar Derneği tarafından 10.cusu düzenlenen Dost Eli Projesi Muğla Galatasaraylılar Derneği tarafından yapılmakta. Bremerdeki soydaşlarımız, vatandaşlarımız buradaki Galatasaraylılar Derneği ile iş birliği yaparak biz Menteşe Belediyesi olarak aracılık ettik. Bir yardım tırı bu gün ulaştı” dedi.

KAPİZ ; KATKISI OLAN HERKESİ TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Etkinlik boyunca büyük emekler harcayan ve Muğla’da ihtiyaç sahiplerine ulaşacağını inandığı çalışmanın projesinde emeği olan Muğla Galatasaraylılar Derneği Başkanı Erol Kapiz yaptığı konuşmada “Almanya Bremen Galatasaraylılar Derneği ile Muğla Galatasaraylılar Derneği ve Menteşe Belediyesi’nin himayesinde altında yapılan bu etkinliğe hoşgeldiniz” dedi. Kapiz ayrıca “yaklaşık bir sene önce Sayın Valimiz Amir Çiçeği ziyaretimizde, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanımıza ziyaretimizde, Menteşe Belediyesi’ni ziyaret ettik. Bu konuyu anlattığımızda böyle bir projemiz var bize yardımcı olur musunuz dediğimizde. İnanın her üçünden de inanılmaz destek aldık.Katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bremen Kentin’den Muğla’ya bir tır dolusu yardımla yola çıkan ve Kardeş kent olarak tarihe isimlerine yazdırmış isimlerden biri iolan Bremen Kenti Galatasaraylılar Derneği Başkanı Hasan Küsneci yapmış olduğu konuşmada “Burada Belediye Başkanlarımıza, Sayın Valimize ziyaretlerde bulunduk. Ziyaretimiz esnasında çok güzel ağırlandık. Çok güzel dostluklar kurduk. Bizlerde Muğla’ya bu yardımı yapmak için Almanya’da karar verdik. Bu çalışmada bir süre sürdü. Bu şekilde ağır bir yükü sırtımızı alarak başarı ile tamamlayıp Almanya’dan buraya törenle yolcu ettik” dedi.

KÜSNECİ ; BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUZ.

Bremen Kenti Galatasaraylılar Derneği Başkanı Hasan Küsneci konuşmasında burada olmaktan çok mutluyuz derken, ayrıca “Dost elini Muğla’ya ulaştırmaktan onur duyuyoruz. Bu on birinci ilimiz çok güzel anılarla gideceğiz. Bu etkinlikten dolayı herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Bremen’den Muğla’ya gelen tır dolusu yardımın içinde ise 6 adet  Elektrikli  Hasta yatağı, 4 adet normal Hasta yatağı, 153 adet Tekerlekli Sandalye, 18 adet Stabil Tekerlekli Sandalye, 3 adet Akülü Tekerlekli Sandalye,  30 adet yaşlılar için yürüme aleti, 30 adet koltuk değneyi, öğrenciler için okul eşyaları, giysiler, spor malzemeleri, 18 adet Gelinlik, damatlık ve muhtelif kıyafetler Menteşe Belediyesi’ne teslim edildi.

sdfg45sdaf4d4f5asd4f56asdf54654654654

fasdfasd5415545555555555555555

Haber : TV48

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
sondakikaa-608x342
Ağrı’dan acı haber! 2 şehit

Tendürek Dağı kırsalında çatışmanın devam ettiği belirtildi

Kapat