Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

AKP’li eski vekilden ‘Vekil olamayınca sakal ve türban gitti’ haberlerine yanıt

AKP’den milletvekilliği için tekrar aday gösterilmeyince eşinin başörtüsü takmayı bıraktığı, kendisinin de sakalını kesmesiyle ilgili haberlerin sosyal medyada ve haber sitelerinde yer almasıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan AKP İzmir eski Milletvekili Rifat Sait, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

“Vekil olamayınca sakal ve türban gitti” haberlerine yanıt veren AKP İzmir eski milletvekili Rifat Sait, kendisiyle ilgli çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını iddia etti.

Yazılı bir açıklama yapan eski milletvekili Rifat Sait, AKP’den yeniden aday gösterilmeyince kendisinin sakalını kestiği, eşi Sevilay Sait’in de hac dönüşü takmaya başladığı başörtüsünü çıkardığı yolundaki haberlerin asılsız olduğunu belirtti.

Bu haber ve iddiaların AKP’yi yıpratmaya yönelik olduğunu iddia eden sait yargıda hesap soracağını söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

“İlk defa, 2011 yılında milletvekili seçildikten sonra iddia edildiği gibi sakal bırakmadım. Keza eşimin başı da bu dönemde açıktı. Yıllarca bu durum değişmedi. 2014 yılının Eylül ayının sonunda bir fırsatını bularak, farz olduğu için eşim ve ben hacca gittik. Doğal olarak, bu kutsal görevimizi ifa ederken eşim başını örttü bende bu dönemde sakalımı kesmedim. Hacdan döndükten sonra, tebrikleri kabul ederken ve düzenlenen mevlit sırasında yaklaşık bir hafta süreyle sakalım vardı. Ondan sonra TBMM çatısı altında görevime başlarken sakalımı ve bıyığımı kesmiştim. Beni hiç kimse TBMM çatısı altında ya da AK Parti Genel Merkezinde sakalla görmemiştir. Benim sakal bırakanlara da saygım büyüktür, sakal sünnettir, güzeldir. Ama ben sakal bırakmadım. Genel Başkanımızla ve Cumhurbaşkanımızla çekilen fotoğraflarım ve TBMM kamera kayıtları da açıklamalarımı doğrulamaktadır. Eşimin durumuna gelince; Eşim 2014 yılı Ekim ayında hacdan döndükten sonra da başını bir süre açmadı. Ancak daha sonra 7 Nisan 2015 tarihinde milletvekili adayları belirlenmeden çok daha önce eşim kendi kararı ile başını açmıştır. Bu durum, hava alanlarındaki, resmi dairelerdeki gibi kimsenin müdahale imk?nının bulunmadığı kamera kayıtlarıyla dahi sabittir. Bunları da tespit ettirerek basına sunacağım. Dolayısıyla eşimin başını açmasının benim milletvekili adaylığımla ilgisi yoktur.”

Kaynak : Solgzt

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
700x278804_olum1_2
AVM’nin 4′üncü katından düşerek öldü

Sakarya'da bir AVM'nin 4'üncü katından düşen kişi, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Kapat