Yandex.Metrica

Akhisar zeytini Ankara’ya damgasını vurdu

Ankara’da düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 71. Olağan Genel Kurulu’na Akhisar damgasını vurdu. Akhisar Ticaret Borsası ile Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın açtığı stant, genel kurulun lojistik üssü oldu.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

İki gün süren genel kurulda aralarında Ramiz, Keskinoğlu, As Kuru Kahve, Dört Mevsim Gazozları’nın da olduğu Akhisar’ın ünlü markaları 5 bin delegeye lezzet şöleni yaşattı. 250 kilogram Akhisar köftesi ikram edildi, 5 bin adet zeytin ve zeytinyağı ile Türk kahvesi dağıtıldı. Standı ziyaret eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, destekleri için Borsa ve Oda yönetimine teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, Akhisar’ın marka olma yolunda önemli adımlar attığını belirterek “Akhisar yöresel ürünlere sahip çıktığı gibi onu marka haline de getiriyor. Bu yüzden de alkışı hak ediyor. Akhisar zeytinin anavatanı” dedi.

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat ise marka yolculuğunun henüz bitmediğini ifade ederek, “5 yıl önce Akhisar’da zeytin mi var diye sorulurken geldiğimiz noktada Akhisar artık ‘zeytinin başkenti’ olarak anılıyor” dedi. Türkiye’nin “en”leri içinde Akhisar’ın en iyi marka haline geldiğini söyleyen Alhat, bunun ilçe ekonomine büyük katma değer sağladığını ve yatırımcının olağanüstü ilgisiyle karşı karşıya oldukların belirtti.

Alhat,  “Akhisar Zeytin İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin yüzde 90′ı satıldı. Yapılacak olan 10 yeni lisanslı depolama projesi ise zeytincilikte yüksek standartı getirecek.  50 bin tonluk zeytin daha iyi tuzlanacak. Hedefimiz Türk zeytin ve zeytinyağını hakettiği noktaya taşımak,  Akhisar kalitesini tüm sektörde hakim kılmak” dedi.

KUTU

“1915-2015 Aynı Ruh Aynı Heyecan Bölgesel Yıldızdan Küresel Yıldıza” sloganıyla 2-3 mayıs tarihleri arasında düzenlenen TOBB Genel Kurul’una Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural da katıldı. Genel kurul öncesi TOBB bünyesinde  10, 20, 30 ve 40 yılını dolduranlara Hizmet Şeref Belgesi verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
s218453
İzmir yapıyorsa, Türkiye de yapabilir

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, restorasyon ve kamulaştırmalarla birlikte 10.5 milyon liraya mal edeceği Buca Kasaplar Meydanı ve Yeraltı Otoparkı projesinin temeli,...

Kapat