Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

Ahmet Sever’in kitabına Ak Parti’den ilk tepki

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başdanışmanı Ahmet Sever’in önceki gün satışa çıkan ‘Abdullah Gül ile 12 yıl’ başlıklı kitaba ilk tepki Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’dan geldi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Basın toplantısında bir gazetecinin “11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresince yaşadıkları ve söyledikleriyle ilgili bir Kitap yayınlandı bu kitapta da bazı sözleri dikkat çekiyordu. Ben aşağı insem Türkiye’yi eski parlak günlerine geri götürürüm haklarında yolsuzluk iddiaları bulunan 4 bakanı Yüce Divan’a gönderirim şeklinde bazı dikkat çekici başlıklar var. Bunlarla ilgili sizin değerlendirmeniz görüşünüz ne olacak?” sorusu üzerine Taner Yıldız şunları söyledi: Öncelikle 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan arasında bir ayrılık oluştuğu intibaını vermektedir. Bazı cümleler ben buna katılmıyorum tarihi gerçeklerin bir danışman veya kitap vasıtasıyla aktarılıyor olması şu anda böyle bir üslubun çok daha gerisinde kalmıştır, şu anda usül esasın önüne geçmiştir.


BU YAYINLAR İKİ CUMHURBAŞKANIMIZIN BAKIŞINI DEĞİŞTİRMEYECEKTİR
Böyle bir ortamda bu konuların bu şekilde tartışılıyor olması bir anne baba şevkatiyle bakan her iki Cumhurbaşkanımızın da gerek davasına gerekse ülkemize olan bakış açısını değiştirmeyecektir. İki samimi insanın arasını bu tür cümleler giremez en fazla her iki kurucu üyenin de yani Cumhurbaşkanlığı sıfatlarından daha önce partimizin iki kurucu üyesinin de birbirine olan samimiyeti bizler tarafından bilinmektedir.


DANIŞMANLAR VASITASIYLA VERİLEN MESAJLAR DOSTLUĞU BOZAMAZ
Ayrıca her iki Cumhurbaşkanımızın da üslubu danışmanları vasıtasıyla verecekleri mesaj yerine kendi aralarında konuşmalarıyla gerçekleşmektedir. Tabi ki mizaçlar üsluplar farklı olabilir ama esasında davaya olan ve ülkeye olan bağlılıkları ön plandadır. O yüzden böyle bir kitabın bu şekliyle üslubun esasının daha önüne geçecek şekilde yayınlanmış olması da enteresandır.

Kaynak : TGRT

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
IMG_20150614_172512
ÖZEL ŞİRİNADA’DA HÜZÜN VE SEVİNÇ BİR ARADA

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde senelerdir çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda her gecen gün kendilerini geliştiren ve büyüten Özel Şirinada Kreş ve...

Kapat