Yandex.Metrica

9 ilçeye ESHOT müjdesi

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

30 Mart 2014 sonrasında hizmet sınırlarına giren ilçelerde altyapı çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bu bölgelerden gelen toplu ulaşım taleplerine karşılık veriyor. ESHOT Genel Müdürlüğü, 1 Mayıs’tan itibaren 9 ilçede daha otobüs seferlerini başlatıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma yaptığı alan böylece Aydın ve Balıkesir sınırına kadar genişleyecek.

6360 Sayılı Kanun’la birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet verdiği ilçe sayısı 21’den 30’a çıktı. Yasanın yürürlüğe girdiği 30 Mart 2014’ü beklemeden yeni bağlanan ilçelerde yol, kanal gibi altyapı çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine toplu ulaşımda da atağa kalktı.

ESHOT Genel Müdürlüğü, kentin batı bölümünde yer alan Karaburun ve Çeşme, kuzeyindeki Bergama, Dikili ve Kınık ile güneydeki ilçeler Ödemiş, Beydağ, Kiraz ve Tire’ye 1 Mayıs’tan itibaren otobüs seferlerine başlama kararı aldı. Yolcu yoğunluğunun fazla olduğu Çeşme, Bergama, Ödemiş ve Tire’de seferler tüm güne yayılırken Beydağ, Kiraz, Kınık, Dikili ve Karaburun’daki seferler sabah saatlerinde ve öğleden sonra karşılıklı olarak gerçekleştirilecek. Hareket saatleri, önümüzdeki günlerden itibaren www.eshot.gov.tr adresinde yayınlanmaya başlayacak.

Toplu ulaşımda 30’da 30

Bu ilçelerin kent merkezine uzaklığı nedeniyle ciddi bir inceleme süreci yürüten ESHOT, söz konusu yerleşimlere İZBAN raylı sistemi ile entegrasyon sağlayacak şekilde hat planlamalarını oluşturdu. ESHOT Genel Müdürlüğü yetkilileri, “9 yeni ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızdan yoğun bir şekilde gelen toplu ulaşım taleplerini karşılamak için elimizden geleni yapacağız. Artık onlar da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu ekonomik ulaşım imkanlarından faydalanacak” diye konuştu.

Kurulduğu günden 2004 yılına kadar sadece kent merkezinde hizmet veren ESHOT’un ulaşım ağı, 1 Mayıs’tan itibaren Aydın ve Balıkesir sınırlarına da dayanacak.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
_MG_4021
SOKAK’TA OYUN VAR

Nisan ayı boyunca 'Kentte Çocuk Var’ temasını işleyen Konak Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını ‘Sokak Oyunları...

Kapat