Yandex.Metrica

500 bin kişiyi hapisten kurtarcağım

Antalya’da konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ” Kredi kartı borcundan dolayı 550 bin kişi yargılandı. Suçları taahhüdü ihlal cezası. 89 bin vatandaş hapse girdi ve çıktı. 500 bin vatandaşımı hapisten kurtaracağım” dedi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

550 bin kişi yargılandı kredi kartı borcundan. Suçları taahhüdü ihlal cezası. 89 bin vatandaş hapse girdi ve çıktı. Biz ne diyoruz. 500 bin vatandaşımı hapisten kurtaracağım. 500 bin vatandaşımın kredi kartı ve tüketici kredilerinde biriken faizlerinin en az evet iyi dinleyin en az yüzde 80’inini sileceğim. Bankalar 19 milyar dolarlık alacağı 2 milyara varlık yönetim şirketlerine satıyorlar. Biz bu aracıyı kaldıracağız, bankalara gel bakalım sil vatandaşın borcunu diyeceğiz. Efendim diyorlar ki bu olamaz, olur efendim, biz bu proje için bütün uzmanlarla, yurtdışındaki uzmanlarla konuştuk.

4 yılda yoksulluğu bu topraklarda tarihe gömeceğiz. 4 yılın sonunda hiçbir aile ben yoksulum diyemeyecek. Her aileye 720 lira aile yardımı yapacağız. Parayı kadının hesabına yatıracağız. Kadın ev alışverişi mi yapar, çocuğuna bir şey mi alacak. Benim inancıma göre sağ elin gördüğünü sol el görmez öyle olacak. Buna da laf ediyorlar, parayı nereden bulacak. Para senin sarayında.

Projelerimizin maliyeti milli gelirin yüzde 2,9’u. Ben bu ülkenin milli gelirinin yüzde 2,9’unu halka veremeyecek miyim? Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. Size birinci sınıf demokrasiyi getirmeyi vaat ediyorum. Hiç kimsenin inancı siyaset meselesi olmayacak. Biz ülkemizde barış istiyoruz, biz ülkemizde kimsenin açlıktan ölmesini istemiyoruz. 13 yılda 17 milyon yoksul yaratılmışsa, bunu çözecek tek parti emin olun CHP’dir. – Radikal

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
sayfares copy
İzmir mutfağı için el ele verdiler

Geçtiğimiz Ocak ayında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun imzasıyla İzmir’in de dahil olduğu “Dünya Gurme Kentler Ağı - DELICE” için...

Kapat