Yandex.Metrica

23 Nisan Behçet Uz Çocuk Şenliği

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmekte olan öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için hastane dersliğinde eğitim verdiği öğrencileri ve dersliğinin bağlı olduğu Kahramanlar Mustafa Öğütveren İlkokulu öğrencileri ile ilk defa 23 Nisan Çocuk Şenliği Düzenledi.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi , bölgenin ve Türkiye’nin en büyük çocuk hastanelerinden birisi olmasından ötürü birçok bölgeden gelen hasta çocuk misafirleri ağırlamaktadır. Hasta öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için hastanede kurulan ve Mustafa Öğütveren İlkokulu’na bağlı derslikte eğitim gören öğrenciler ve hastanede tedavi gören hasta çocuklar ile Mustafa Öğütveren İlkokulu öğrencilerinin de eşlik ettiği şenlik düzenlendi. Animasyon ekiplerinin gösterileri ile oyuncak stantlarının kurulduğu birçok oyuncak ve ikramların yer aldığı şenlikte çocuklar mutlu oldular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, Behçet Uz Çocuk hastanesi yöneticisi Doç. Dr. Hurşit APA’ nın kısa bir konuşması, ardından İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri sayın Prof. Dr. Behzat ÖZKAN’ ın   konuşma ve şiir okuması ile devam etti.

Hastanenin Süt 1 Allerji kliniğinde yatmakta olan Görkem İŞLEYEN   23 Nisan ile ilgili şiirini okudu ve Sayın Başhekim Hurşit APA temsili başhekimlik doktor önlüğünü giydirdi. Görkem; tüm hasta çocukların iyileşmesini istiyorum dedi. Mustafa Öğütveren İlkokulu öğrencilerinin, hastanede yatan ve muayene olan çocuklardan oluşturulan çocuk korosu çocuk şarkılarından oluşan şarkıları söyledi.

Mustafa Öğütveren İlkokulu 3-A sınıfı Öğrencileri hazırladıkları samba dans gösterisini, 4-A sınıfı öğrencileri Zumba Kids Dans gösterisini ve 4-B sınıfı öğrencileri hazırladıkları Afrika Dansı gösterilerini yaptılar.

Genel sekreter Sayın Behzat ÖZKAN katkılarından ötürü okul müdürü Gökçe KARA’ ya teşekkür belgelerini takdim etti.

Ulusal Down sendromu derneği çocukları hastanede yatan arkadaşları için hazırladığı dans gösterisini sergiledi. Ulusal Down sendromu derneği ve çocukların katkılarından dolayı Teşekkür belgelerini Sayın Vali adına Vali Yardımcısı  Celal Ulusoy derneği ve çocukları temsilen Hürriyet İYİDOĞAN’ a takdim etti

Organizasyonun gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Fatih Koleji mezunlar derneği, BUVAK, İzmir gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü Bisikletli Polis Ekibi’ ne ve İzmirli Müzisyenler Derneği’ne teşekkür belgeleri takdim edildi.

Bisikletli Polis Timi’nin hazırlattığı   yapbozlar ve temin edilen çeşitli hediyeler Sayın Vali ve yöneticiler tarafından çocuklara verildi. Etkinlik çeşitli aktivite ve faaliyetlerle son buldu.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
kay2
KOLTUĞUNU GELECEĞİN VALİSİ ŞEYMA AYDIN’A KAPTIRDI

Ulusal basının gündeminden uzun bir süre yer alan ve sosyal paylaşım platforum ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür...

Kapat