Yandex.Metrica
Tavukçu Bekir

200 bin kişiye iş imkanı

AK Parti, tekrar seçimde önceliği ekonomiye verecek. İstihdamdan yatırımların iyileştirilmesine kadar birçok adım atılacak.

Birbir.net.tr | Hosting'te 1 Numara
Reklam

Haziran sonuçlarını değerlendiren AK Parti, kasım ayında yapılması beklenen tekrar seçimde ekonomiye ilişkin vaatlere daha çok yer verecek.
Geçen hafta yapılan seçim stratejisi toplantısında 7 Haziran seçimlerinde vatandaşın oy verme eğilimini değiştiren başlıklar değerlendirildi.
Bu kapsamda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu AK Parti Seçim Strateji ekibi cuma günü Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sunum yaptı.
Sunumda ekonomideki beklentiler, seçim öncesi atılabilecek adımlar değerlendirildi. Sürdürülebilir istihdam, Türkiye’ye uzun vadede kazandıracak yapısal reformlar, reel sektörün güçlendirilmesi, KOBİ’lere finans desteği başta olmak üzere ekonomideki öncelikler kapsamında güçlendirici adımlar atılacak. Seçim sonrası yapılan anketlere göre ekonomi başlığı altındaki gerekçelerle AK Parti’ye oy vermeyen seçmenlerin yüzde 2 civarında olduğu tespiti yapıldı. Seçim öncesi muhalefetin emeklilere ikramiye, asgari ücretin artırılması, taşeron işçilerin kadroya alınması, faiz tartışmaları oy eğilimini değiştiren başlıklar arasında başı çekti.
TOPLUM YARARINA İŞLER
Çevre temizliği, ağaç dikimi, kamusal alanın yenilenmesi, ağaçlandırma, park düzenlemeleri başta olmak üzere toplum yararına yapılan işlere bu yıl 200 bin kişi alınması öngörüldü. Küçük işletmelerin işçilik maliyetlerini düşürmeye ve yatırımlarını artırmaya yönelik desteklerin kapsamı genişletilecek. Türkiye’yi 2023′e taşıyacak mega projeler aralıksız sürdürülecek. Seçim sonrasında da hükümetin başlattığı reformları sürdürecek güçlü bir ekonomi yapısı oluşturulacak.
DOLAR KAOSUNA SON VERİLECEK
Ticari kredilerde faiz sübvansiyonu, yatırım teşvik sisteminde iyileştirici düzenlemeler, iç piyasaları güçlendirmeye yönelik adımlar devam edecek. Yatırımları artıracak reformlar devam edecek. Kriz algısı oluşturmak isteyen, dolar üzerinden kaos oluşturmaya çalışanlara karşı topyekun mücadele edilecek. Merkez Bankası elindeki bütün silahları kullanacak. İstikrarlı büyümeden geri adım atılmayacak, büyüme desteklenecek ve maliyetler aşağı çekilecek.

Kaynak : Sabah

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Yorumlarınız editör onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır. Küfür, hakaret, büyük harf ve kişi ve kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.Kurumumuz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Önceki yazıyı okuyun:
helikopter-bolgeyi-ates-altina-aldi-1440414724
Helikopterler bölgeyi ateş altına aldı

Hakkari'den üzücü bir son dakika haberi geldi.Hakkari'de yola yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit...

Kapat